Biuletyn Informacji Publicznej
Przedszkole w Pilicy
drukuj

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności w Przedszkolu w Pilicy

Przedszkole w Pilicy zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https:/www.e-bip.org.pl/przedszkolepilica                                                             Oświadczenie sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny w dniu 05.03.2021r.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

 w przypadku problemów z dostępnością do strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Dorota Faszczowa

- e-mail przedszkolepilica@gmail.com

- telefonicznie- 32/6738007

- listownie- Przedszkole w Pilicy

                ul. Senatorska 17

                   42-436 Pilica

Powyżej przedstawionymi adresami można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymywanie terminu nie jest możliwe, termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniania dostępności cyfrowej strony inernetowej, aplikacji mobilnej, lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu w/w procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Wejście główne do budynku usytułowane jest w bocznej części od strony wschodniej. Drzwi wejściowe są widoczne, łatwe w obsłudze i umożliwiają swobodne poruszanie się użytkowników. Budynek posiada dwa dodatkowe wejścia- od strony południowej i zachodniej. Budynek nie posiada podjazdu dla osób niepełnosprawnych.

Budynek posiada dwa poziomy- parter i pierwsze piętro. Na każdej kondygnacji znajdują się przestrzenne korytarze z możliwością swobodnego wejścia do sal. Na poszczególne kondygnacje prowadzą schody. Budynek nie posiada wind nie jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Budynek nie posiada systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. W budynku nie ma pochylni, platform, pętli indukcyjnych itp. W przedszkolu wyznaczono osoby do udzielania informacji.

Parking na ulicy przed budynkiem, brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Brak możiwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu, lub online.

 

 

Osoby odpowiedzialne

Autor:Dorota Faszczowa
Odpowiada:Dorota Faszczowa
Wytworzył:Dorota Faszczowa
Data ostatniej zmiany:2021-03-09 18:46:03

Archiwum

Data Autor
2021-03-09 18:45 Dorota Faszczowa zobacz
2021-03-09 18:43 Dorota Faszczowa zobacz
2021-03-09 18:41 Dorota Faszczowa zobacz
2021-03-08 21:08 Dorota Faszczowa zobacz
2021-03-08 11:12 Dorota Faszczowa zobacz
2019-05-07 11:40 Dorota Faszczowa zobacz

Statystyki

Odwiedzin na stronie: 1017